Kanvas Tablo ve Dekorasyon

Roma Kolezyum

Kanvas Nedir?

Kanvas tablonun ana yapım malzemesidir. Kanvas iki yüzü de aynı olan, kalın ve sağlam bir yapıya sahip keten kumaş türüdür. İsmi Latince ” kanapaceus ” kenevirden yapılmış anlamına gelmektedir. Günümüzde yapımında pamuk kullanılır. Pamuğun daha ucuz olması tercih sebebidir ve ne sıklıkla işlendiği kalitesini etkileyen unsurdur. Kanvas kumaş noktasal bir yapıya sahip olması ve çok dayanıklı olmasıyla bilinir. Bu özellikleri sayesinde, üzerine baskı yapılmaya elverişli ve uzun ömürlü olmasıyla dekorasyon aracı olarak kullanımı yaygındır.

Hafif ve kullanımı kolay olması, büyük boyutlarda çalışılabilirliği, popülerliğini arttırmıştır. Kanvas kumaş işlenebilirliği sayesinde sanatçıların dikkatini çekmiş ve tuval olarak kullanılmıştır. İngilizcesi ” canvas ” olan Kanvas kumaşları Türkçe çevirisinde tuval anlamına gelmektedir. Türkçe’ de okunduğu gibi kullanılmasından dolayı Kanvas denmiştir.

Kanvas Tablo Nedir ?

kanvas tablo ve dekorasyon

Kanvas tablo; çözünürlüğü yüksek fotoğraf ve resimlerin, kanvas üzerine kaliteli baskı teknikleriyle basılması sonucunda tablo haline getirilmesidir. Tabloların görüntü kalitesini etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Kaliteli boya kullanımı ve kaliteli kumaş kullanılması, tabloların içerdikleri resimlerin daha canlı görünmesini sağlarken daha da uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Günümüzde görselliğin  önem kazanmasıyla, dekorasyon ihtiyacı arttı ve insanların yaşadıkları çevreleri kendi zevklerine göre dizayn edebilmeleri, kişilerin mutluluğu için önemli bir hal aldı. Teknolojinin gelişmesi, kullanılan ekipmanların daha detaylı ve kaliteli işçilik çıkartmasıyla kanvas tablolar dekorasyon aracı olarak yaygın kullanılır hale geldi.

 Kanvas Tablo Baskı Nedir ?

Kanvas baskı; bez, kumaş vb. yüzeylere uygulanan basım yöntemidir. Bez yüzeyler üzerilerine uygulanan kimyasallar aracılığıyla, makinelerden püskürtülen mürekkebi tutar ve sabit kalmasını sağlar. Boya uygulandıktan sonra yeterli sürede kuruması beklenir ve koruma amaçlı, dayanıklılık arttırıcı koruyucular uygulanır. İsteğe göre ahşap iskelet üzerine monte edilir. Kullanılan malzeme ve makine kaliteyi etkilerken, fiyatı da etkileyen en büyük etkenlerden birisidir. Baskı yönteminin doğru yapılması, tablolama işleminde kumaş gerginliğinin doğru ayarlanması ve sağlam çitalar kullanılması uzun ömürlülüğü doğrudan etkileyen faktörlerdir.
Posterevim olarak biz tablolarımızda üst düzey kaliteli malzemeler kullanarak, %100 pamuklu tuval beze baskı alınır ve ahşap çıtalara doğru oranda gerdirilip monte edilir. Ahşap çitalar 3′ er santim kalınlıktan oluşur. Böylelikle ilerleyen zamanlar da karşılaşılacak; sarkma, renk solması, çitaların yerinden oynaması gibi sorunların önüne geçilir.

Kanvas Tablo Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde zamanımızın çoğunu kapalı ortamlarda; iş yerleri, ev, okul gibi alanlarda geçiririz. Bulunduğumuz ortamın şık ve güzel görünmesi, geçirdiğimiz zamanın kalitesini arttırırken bulunduğumuz ortamı daha çok sevmemizi ve mutluluğumuzun artmasını sağlar. Mekanları düzenlerken nasıl şık ve güzel gösterebiliriz?

Mekanların düzenlenmesi ve süslenmesi işlemine dekore etmek denir. Dekorasyon araçlarının doğru kullanılması, ışığın ve renklerin doğru ayarlanması mekanlara can katan, ruh veren unsurlardır. Bu araçlara çiçekleri, boyaları ve tabloları örnek olarak gösterebiliriz. Kanvas tablolar, mekan dekorasyonlarında kullanılabilecek en doğru araçlardan birisidir. Mekanların konuşmasını bize bir şeyler anlatmasını sağlarlar. Kapalı ortamlar genellikle duvarlardan oluşur. Kanvas tabloları gözümüze uygun gelen her hangi bir duvar üzerinde kullanabiliriz. Böylelikle sıkıcı duvar görüntüsünden kurtulup, canlı ve enerjik bir mekana sahip olabiliriz.

Kanvas Tablo Satın Almak

Kanvas tablo satın almak, kendimize ve sevdiklerimize verebileceğimiz güzel bir hediye iken bir mekana da yapabileceğimiz sihirli dokunuştur. Peki satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle dekorasyon yaparken kullanacağımız alanı analiz etmeliyiz. Şık bir görünüm istiyorsak renk uyumu, tablonun büyüklüğü önemlidir.
Tabi birazda maneviyatın artmasını istiyorsanız posterevim’ in kişiye özel sulu boya ve karakalem tasarım tablolarını tercih edebilirsiniz. Sadelikten hoşlanıyorsanız, koyu duvar üzerine asılmış ve iyi aydınlatılmış bir tablo istediğiniz şık görünümü sağlayacaktır. Şirin bir görünüm istiyorsanız, küçük boyutlarda birden fazla tablonun yan yana yada istediğiniz düzende asılması beklediğiniz şirin havayı sağlayacaktır.

Beğendiğiniz tabloyu bulduktan sonra ve dekorasyon sürecinin sonuna geldiğiniz de istediğiniz zaman iletişim kurabileceğiniz ve sizin ihtiyaçlarınızın anlaşılarak gerekli bilginin sağlanması, yeterli destekte bulunulması, satın alma işlemi için önemli aşamalardan birisidir.Bunun için posterevim iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Online alışverişlerin çoğunluğu kredi kartı aracılığı ile online olarak yapılmaktadır. Kart bilgilerinizin doğru şekilde saklanması ve sizin bu işlemden herhangi bir zarar görmemeniz önemlidir. Bunun için posterevim’ in 256 bit ssl koruması talep edeceğiniz güvenliği fazlasıyla sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir